Michael Haneke

8,3
2 242 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Michael Haneke

Przychodzą Wam do głowy książki pisane w podobnym stylu do filmów Haneke? Odpowiadające klimatem, pesymizmem, wieloznacznością?
Mogą być luźne nawiązania, chętnie przeczytam.

whiteska

"Zło" - Jan Guillou

użytkownik usunięty
whiteska

Gerhart Hauptmann.

Widzę, że ten autor bardzo wiele napisał.
Możesz polecić którąś pozycję?

użytkownik usunięty
TheNaturat_2

Wydaje mi się, że najbardziej "hanekowskie" będzie krótkie opowiadanko pt. "Karnawał". Ale to tylko i wyłącznie moja prywatna opinia. Poza tym może "Przed wschodem słońca"? Poza Hauptmannem polecam zapoznać się z książkami, które Haneke przenosił na ekran: "Zamek" Franza Kafki, "Pianistka" Elfriede Jelinek, czy "Kim był Edgar Allan" Petera Rosei. Nie wiem, czy istnieje polskie wydanie "Three paths to the lake" - Trzy drogi do jeziora autorstwa Ingeborg Bachmann. Haneke jest w moim oczach tak trochę popularyzatorem literatury :)

Sam nie jest bardzo popularny (chociaż dzięki "Miłości" coraz bardziej) więc trudno powiedzieć, czy on może coś popularyzować :)
Dzięki za tytuły.

użytkownik usunięty
TheNaturat_2

Dlatego też używam nadto słów "w mojej opinii" czy "w moich oczach" :) Haneke jest dosyć popularny, choć raczej kojarzy się jego filmy (któż nie zna Funny Games?) niż jego samego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones