PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38320}

Ceremonia

La cérémonie
7,2 1 800
ocen
7,2 10 1 1800
7,3 3
oceny krytyków
Ceremonia
powrót do forum filmu Ceremonia

Ten fuil m jest na podstawie książki "Kamienny wyrok"-super!!!!Ale fiolm też świetny,Huppert rewelacyjna jak zwykle.

ocenił(a) film na 8
louisebrooks

Uwaga: spoiler!

Mam pytanie: czy w książce jest wyjaśnienie, dlaczego ta dziewczyna nie nauczyła się czytać i pisać? I dlaczego miała książkę do nauki języka migowego? Przecież nie miała problemów ze słuchem. Początkowo sądziłem, że ma niedosłuch, dlatego tak często na różne pytania odpowiada "nie wiem", jakby nie usłyszała pytania, a nie chciała prosić o powtórzenie go. Może miała niedosłuch w dzieciństwie? Albo, jak sugerowała córka pracodawców dziewczyny - dysleksję? Czy w książce jest mowa o jej dzieciństwie?

użytkownik usunięty
karoltgpl

Czytałam "Kamienny wyrok" jakiś czas temu i z tego co pamiętam bohaterka nie miała tam żadnej książki do nauki języka migowego. Dziewczyna nie umiała pisać i czytać, ponieważ najpierw jej edukacje przerwała wojna, później została ona zaniedbana. Po prostu nauczyciele nie zwracali uwagi na podstawowe braki dziewczyny, a rodzice nawet pomagali je maskować przed otoczeniem.
Wiem, że odpowiedź po roku jest mało satysfakcjonująca, ale może komuś się jeszcze przyda :)

ocenił(a) film na 8

Dzięki, mnie ta informacja bardzo usatysfakcjonowała. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones